mamma – Noemi – stāsts

Sestdien, plkst. 4 sajutu dzemdes kontrakcijas, diezgan biežas un sapīgas, bet vēl ne tik sapīgas, lai brauktu….domaju, vai ir īstās vai nav. Pagaidīju apmēram 20-30min un uzmodināju vīru, pateicu, ka paliek sāpīgākas, bet vai ir īstās…lai brauktu –  nezinu līdz galam, jo jau 2 reizes bija līdzīgas sāpes – ap 34. nedēļu un 37. nedēļu. Līdz dzemdību mājai mums jābrauc 50min, un tās ir jau 4.dzemdības. Gribam paspēt, un vīrs saka, ka brauksim. Ja viss apstāsies – brauksim mājās.

Ap plkst 5.40 bijām dzemdību mājā “Harmonija”, un jau pēc stundas – plkst 6.55 ūdenī piedzima mūsu meitiņa.

Tas, ko piedzīvoju, bija fantastiski! Pirmo reizi dzemdēju ūdenī, un tas tik tiešam ir vieglāk kontrakciju etapā, un viss notiek tik dabīgi! Ūdeņi nogāja pie pilna atvēruma, iztumšanas periodā. Pēc meitiņas piedzimšanas aizgājam uz kušeti, un tur  gandrīz uzreiz piedzima placenta. Sakās stipra asiņošana. Vecmāte bija satraukta un apsvēra jautājumu par hospitalizāciju, bet man bija pilnīgs miers iekšā un pārliecība, kā viss būs kārtībā. Esmu uzticamās rokās gan Dievā, gan vecmātē. Man ievadīja medikamentus, un asiņošana apstājās. Dzemde sāka strauji sarauties un viss normalizējās.

Grūtniecības laikā, kā vienmēr meklēju informāciju par grūtniecību, dzemdību norisi, jo šī tēma ir bezgalīga un nekad nevar visu zināt, pat ja esmu dzemdējusi ne vienu reizi vien. Atradu  ļoti vērtīgu informāciju par bezmaksas vebināriem pie Jekaterinas Glog, kas ir mamma 8 bērniem un vecmāte. Izvērtēju visas iepriekšējās dzemdības..cik daudz bija lieku iejaukšanos – stimulācija, amniotomija, epiziotomija, Kristellera paņēmiens ..un kā tas atspoguļojās uz bērniem. 

Esmu mediķis un bija pilna uzticība medicīnas sistēmai, tam ko mācīja un toreiz biju ļoti pateicīga, likās ka man izdarīja visslabāko. Tāda domāšana ir daudzām sievietēm, kuri uzticas medicīnai, kam nav citas pieredzes, zināšanas. Ir meitenes, kam vispār nav zinašanu, saprašanas par dzemdībām un manipulācijām. Dažreiz tas, diemžēl, noved pie slima bērniņa piedzimšanas.

Ļoti gribētos, lai sievietes vairāk pētītu šo tēmu jau pirms laulībām un grūtniecības, un lai būtu adekvāti kursi, kur stāsta  detalizēti par visādām niansēm. Un vienmēr jāsaprot, ka tikai mēs, kā mammas, nesam atbildību par savu un bērna veselību. Nevajag paļauties tikai uz specialistiem. Tā ir liela kļūda. Jābūt zināšanām un zināšanas dod spēju nepanikot, pieņemt adekvātus lēmumus un izvēlēties dzemdību vietu un speciālistu.

Liels paldies vecmātei Aijai Mikovai par profesionalitāti. Man ļoti patika atmosfēra, kas ir  “Harmonijā” – harmoniski, mierīgi un skaisti. Gan māja, gan istabiņa, kur dzīvoju, gan kur dzemdēju. Visas detaļas ļoti sievišķīgas un skaitas. Visur ziedi, maigums. Tas palīdz nomierināties, atvērties. Un pats galvenais – dabīga pieeja dzemdību procesam, domājošs speciālists un katram klientam individuāla pieeja.

Pirmo reizi pēc dzemdībām man nekas nesāpēja (izņemot dzemdes kontrakcijas), varēju iet uz tualeti bez sāpēm, kas man bija brīnums un laime, ka tā var būt. Pēc dzemdībām … pirmo reizi  sajūtu, ka varētu dzemdēt vēl!

 Mamma – Noemi