Dzemdību ierosināšanai ir neliela ietekme uz bērna sekmēm skolā

Pētījumā, kuru vadīja Renée J. Burger, tika analizēts, vai dzemdību ierosināšana ietekmē bērnu sekmes skolā. Laika posmā no 2003. – 2009. gadam tika pētīti Nīderlandē dzimuši bērni, kuru gaidīšanas laiks noritējis bez sarežģījumiem – zema riska grūtniecībā.  

Lūk, neliels ieskats pētījumā:

  1. Pētījumā iekļautas sievietes, kuru grūtniecība noritēja bez zināmiem veselības saržģījumiem, piemēram, bez hipertenzijas vai diabēta. 
  2. Tika salīdzinātas 12 gadus vecu bērnu sekmes skolā. Bērni bija sadalīti divās grupās – dzimuši ierosinātās dzemdībās un dzimuši dabiskās dzemdībās laikā no 37. līdz 42. grūtniecības nedēļai.  
  3. Tika secināts, ka bērniem, kuri dzimuši ierosinātās dzemdībās pirms 41. grūtniecības nedēļas, 12 gadu vecumā bija nedaudz zemākas sekmes un mazāki akadēmiskie sasniegumi vidējās izglītības posmā.
  4. Apdomāšanai vecākiem: Atšķirības abās grupās bija nelielas, tomēr brīdī, kad tiek apsvērta dzemdību ierosināšana, to ir vērts pārrunāt un izdiskutēt ar savu aprūpes sniedzēju. 

Katra grūtniecība ir unikāla un atklāta saruna ar aprūpes sniedzēju ir vienīgais veids, kā pieņemt izsvērtus un informētus lēmumus. Detalizēti ar pētījumu var iepazīties te.